Česká republikaSlovensko

Ohrievač benzínový MFH - strieborný

Ohrievač benzínový MFH - strieborný
  • Značka: MFH
  • Kód tovaru: 24703
  • Dostupnosť: 3 ks skladom
  • Cena:
    5,45 €
    (4,54 € bez DPH 20%)

Benzínový ohrievač od nemeckej značky MFH. Strieborný, s olivovým zamatovým puzdrom.

Pracuje na princípe spaľovania výparov benzínu. Uložený v bavlnenom vrecúšku, možno vložiť do vreciek, poskytuje až 12 hodín tepla.

Návod na použitie:

1. Odstráňte vrchné viečko.

2. Odstráňte horľavú sieťku, potom uchopte ohrievačiek za kovové puzdro. Nikdy nie za samotný horák.

3. Teraz naplňte ohrievač benzínom do zapaľovača. Pomaly ho lejte priamo na vatu, ktorou je vyplnené celé telo ohrievača. Dbajte na to, aby benzín nepretiekol. Potom otočte ohrievač a nechajte krátko odkvapkať prebytočný benzín. Utrite dosucha hrdlo ohrievača.

4. Nasaďte mriežku naspäť.

5. K mriežke priložte zapálenú zápalku (zapaľovač). Tá sa zapáli. Nevydáva však žiadny plameň, iba sa nažhaví. Nechajte ju preto aspoň 5–10 sekúnd, aby sa celá rozžeravila. Potom ju zakryte kovovým viečkom ohrievača.

6. Nakoniec vložte ohrievač do textilného vrecka.

Upozornenie: Benzínová náplň vystačí zhruba na 10-12 hodín ohrievania. Prevádzku ohrievača je možné prerušiť a to tak, že zložíte mriežku. Tú odložte najlepšie do popolníka a nechajte ju vychladnúť. Používajte iba benzín do zapaľovačov alebo čistý benzín. Žiadny iný horľavý materiál, ako obyčajný benzín, petrolej a pod. neodporúčame. Mriežka ohrievača musí zostať stále suchá. A nikdy nesmie byť poliate benzínom. Pri preliatí sa mriežka vznieti a vzniknú plamene, ktoré môžu byť príčinou požiaru. Pre najlepšie používanie je dobré mať ohrievač stále uschovaný v textilnom obale, aj keď je v prevádzke.

Hlava ohrievača je spotrebný materiál a je možné ju dokúpiť zvlášť:

Hlava (mriežka) náhradná k benzínovému ohrievačku - strieborná

Parametre
Rozmery (cm)9,5 x 6

Nižšie nájdete zoznam všetkých dokumentov, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní o kúpe.

Nový dotaz